Pioneers in the industry, we offer hp 728 300-ml cyan ink crtg, hp 745 300-ml cyan ink cartridge, hpd 83 lt cyan uv 3 pack ink cartridge, hp v87xl 500ml magenta bottled ink crtg, hpd 849 400-ml black pagewide xl ink crtg and hpd 849 400-ml cyan pagewide xl ink crtg from India.











₹ 11950 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Brand | HP |
| Model Number | 728 |
| Color | Cyan |
| Hardware Compatibility | DeskJet Printer, TIJ Printer, PageWide Printer, Latex Printer, OfficeJet Printer, DesignJet Printer |
| Ink Type | Pigment-based, Solvent-based |
| Ink Volume | 300 ml |
| Model Name/Number | 728 |
| Page Yield | 1000 Pages |
| Product Type | Original |
| Packaging | Single Pack |









₹ 8642 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Model Number | 745 |
| Capacity / Yield | Standard Yield |
| Product Type | Original |
| Color | Cyan |
| Ink Type | Solvent-based |
| Model Name/Number | 745 |
| Hardware Compatibility | DeskJet Printer, TIJ Printer, Latex Printer, OfficeJet Printer, PageWide Printer, DesignJet Printer |
| Page Yield | 1000 Pages |
| Packaging | Single Pack |
| Ink Volume | 300 ml |



₹ 28605 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Page Yield | 700 Pages |
| Color | Cyan |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Brand | HP |
| Usage/Application | Printers |
| Pack Type | Box |


₹ 1277 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Model Number | V87XL |
| Capacity / Yield | Standard Yield |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Color | Magenta |
| Model Name/Number | V87XL |
| Hardware Compatibility | DesignJet Printer, DeskJet Printer, OfficeJet Printer, TIJ Printer, PageWide Printer, Latex Printer |
| Page Yield | 1500 Pages |
| Brand | HP |
| Size | 500ml |


₹ 5011 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Page Yield | 1000 Pages |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Color | Black |
| Brand | HP |
| Model Name/Number | 849 |
| Size | 400ml |


₹ 5011 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Page Yield | 400 Pages |
| Color | Cyan |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Model Name/Number | 849 |
| Usage/Application | Printers |
| Brand | HP |


₹ 11273 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Page Yield | 600 Pages |
| Color | Yellow |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Model Name/Number | 738 |
| Usage/Application | Printers |
| Size | 300ml |




₹ 15208 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Page Yield | 480 Pages |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Color | Black |
| Brand | HP |
| Pack Type | Box |
| Material | Print Head |


₹ 15208 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Page Yield | 300 Pages |
| Color | Black |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Model Name/Number | 771B |
| Country of Origin | Made in India |


₹ 11950 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Page Yield | 1000 Pages |
| Color | Black |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Model Name/Number | 728 |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 3833 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Page Yield | 1000 Pages |
| Color | Black |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Model Name/Number | 847 |
| Country of Origin | Made in India |

₹ 5011 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Model Number | 849 |
| Capacity / Yield | Standard Yield |
| Product Type | Original |
| Color | Tri-color |
| Model Name/Number | 849 |
| Hardware Compatibility | PageWide Printer, OfficeJet Printer, DesignJet Printer, TIJ Printer, Latex Printer, DeskJet Printer |
| Page Yield | ~600 Pages |
| Size | 400ml |
| Brand | HP |

₹ 5112 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Cartridge Number | 738 |
| Condition | Original (OEM) |
| Color | Black |
| Page Yield | 1000 Pages |
| Product Type | Original |
| Printer Compatibility | HP ENVY series, HP OfficeJet series, HP DesignJet series, Industrial Inkjet Coder / TIJ Printer, HP Ink Advantage series, HP DeskJet series, HP PageWide series |
| Packaging | Single Pack |
| Brand | HP |
| Ink Type | Pigment-based |
| Application / Substrate | Porous Surfaces (Paper; Cardboard) |

₹ 5850 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Model Number | 727 |
| Capacity / Yield | Standard Yield |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Color | Cyan |
| Model Name/Number | 727 |
| Hardware Compatibility | OfficeJet Printer, TIJ Printer, PageWide Printer, Latex Printer, DesignJet Printer, DeskJet Printer |
| Page Yield | 700 Pages |
| Packaging | Single Pack |
| Ink Volume | 130 ml |
| Brand | HP |

₹ 37087 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Cartridge Number | 771 |
| Color | Black |
| Page Yield | 1000 Pages |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Packaging | Single Pack |
| Brand | HP |
| Ink Type | Pigment-based |
| Ink Volume | 300 ml |
| Compatible Printer Series | Deskjet, DesignJet, Envy, Officejet, Photosmart |
| Pack Type | Box |

₹ 6546 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Cartridge Number | 764 |
| Color | Black |
| Page Yield | 1500 Pages |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Packaging | Single Pack |
| Brand | HP |
| Ink Type | Pigment-based |
| Ink Volume | 300 ml |
| Compatible Printer Series | Officejet, Envy, Photosmart, Deskjet, DesignJet |
| Size | 300ml |

₹ 28605 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Page Yield | 500 Pages |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Color | Cyan |
| Model Name/Number | 83 |
| Brand | HP |
| Pack Type | Box |

₹ 5011 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Brand | HP |
| Model Number | 730 |
| Color | Yellow |
| Hardware Compatibility | TIJ Printer, OfficeJet Printer, DeskJet Printer, DesignJet Printer, Latex Printer, PageWide Printer |
| Ink Type | Solvent-based, Pigment-based, Dye-based, Water-based, Latex |
| Ink Volume | 130 ml |
| Model Name/Number | 730 |
| Page Yield | 1000 Pages |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Packaging | Single Pack |

₹ 3697 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Page Yield | 1000 Pages |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Color | Black |
| Brand | HP |
| Usage/Application | Printers |
| Model Name/Number | 766B |

₹ 8680 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Page Yield | 825 Pages |
| Color | Cyan |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Model Name/Number | HP CARTRIDGE |
| Country of Origin | Made in India |

₹ 5011 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Page Yield | 1500 Pages |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Color | Black |
| Brand | HP |
| Model Name/Number | 730B |
| Usage/Application | Printers |

₹ 8968 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Page Yield | 1500 Pages |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Color | Black |
| Brand | HP |
| Compatible Devices | 730 |
| Country of Origin | Made in India |

₹ 15935 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Page Yield | 1000 Pages |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Color | Black |
| Brand | HP |
| Usage/Application | Printers |
| Size | 1L |

₹ 15935 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Page Yield | 500 Pages |
| Color | Cyan |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Model Name/Number | 776B |
| Brand | HP |
| Size | 1L |

₹ 12844 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Page Yield | 1000 Pages |
| Color | Cyan |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Model Name/Number | 773B |
| Brand | HP |
| Size | 775ml |

₹ 2949 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Page Yield | 600 Pages |
| Color | Black |
| Product Type | Maintenance Catridge |
| Model Name/Number | 841/874/876 |
| Brand | HP |
| Usage/Application | Printers |

₹ 5489 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Page Yield | 1000 Pages |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Color | Black |
| Brand | HP |
| Usage/Application | Printers |
| Size | 130ml |

₹ 11274 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Page Yield | 480 Pages |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Color | Black |
| Brand | HP |
| Size | 300ml |
| Model Name/Number | 726B |

₹ 5850 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Page Yield | 1000 Pages |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Color | Black |
| Brand | HP |
| Model Name/Number | 727B |
| Size | 130ml |

₹ 5850 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Page Yield | 500 Pages |
| Color | Gray |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Model Name/Number | 727B |
| Brand | HP |
| Size | 130ml |

₹ 5850 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Page Yield | 1500 Pages |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Color | Black |
| Brand | HP |
| Usage/Application | Printers |
| Size | 130ml |

₹ 12312 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Page Yield | 1500 Pages |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Color | Black |
| Brand | HP |
| Usage/Application | Printers |
| Size | 300ml |

₹ 5419 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Page Yield | 1000 Pages |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Color | Black |
| Brand | HP |
| Usage/Application | Printers |
| Size | 130ml |

₹ 11950 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Page Yield | 1000 Pages |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Color | Black |
| Brand | HP |
| Usage/Application | Printers |
| Pack Type | Box |

₹ 5894 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Page Yield | 1500 Pages |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Color | Black |
| Brand | HP |
| Usage/Application | Printers |
| Size | 300ml |

₹ 5894 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Page Yield | 600 Pages |
| Color | Magenta |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Model Name/Number | 746B |
| Usage/Application | Printers |
| Size | 300ml |

₹ 5894 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Page Yield | 1500 Pages |
| Color | Yellow |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Model Name/Number | 746B |
| Usage/Application | Printers |
| Brand | HP |

₹ 6546 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Page Yield | 1000 Pages |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Color | Black |
| Brand | HP |
| Usage/Application | Printers |
| Size | 300ml |

₹ 29047 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Page Yield | 1500 Pages |
| Color | Black |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Model Name/Number | HP 739 |
| Country of Origin | Made in India |

₹ 5112 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Page Yield | 825 Pages |
| Color | Cyan |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Model Name/Number | 738 |
| Size | 130ml |
| Brand | HP |


Dev Dangar Ahir (Proprietor)
Radha Enterprises
2nd Floor, Office No 1, Kusum Vijay House, Modi Street, Mumbai - 400001, Maharashtra, India






































