Pioneers in the industry, we offer sandisk memory card 64gb micro sd class 10, mobile phone memory card 128gb, hp 16 gb microsdhc memory card with adapter, hp 64gb microsdhc memory card with adapter, hp 32gb class 10 microsd memory card and samsung evo plus 64gb microsdxc memory card with adapter from India.





₹ 480 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 30 Piece |
| Series | Ultra |
| Card Type | SDHC |
| Memory Storage Capacity | 64 GB |
| Capacity | 64 GB |
| Class | Class 10 |
| Speed Class | Class 10 |
| Usage/Application | Mobile Phone |
| Application | Mobile, CCTV, DSLR, Action Camera, Drone, Dash Cam |
| Read Speed | Up to 200 MB/s |
| Brand | SanDisk |






₹ 245 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 30 Piece |
| Card Type | microSDHC |
| Storage Capacity | 128 GB |
| Speed Class | A1 |
| Suitable For Device | Smartwatch, Mobile Phone, Gaming Console, Drone, Tablet, Action Camera |
| Speed Standard | V10, V30, Non UHS, U1, A1, A2, U3, UHS-I |
| Brand | SanDisk |
| Warranty | 1 Year |
| Data Transfer Rate | Up to 100 MB/s |
| Card Class Feature | Magnet Proof, Waterproof, X-Ray Proof, Temperature Proof, High Endurance, Error Correction, Shock Proof |
| Pack Size | Single Card |




₹ 195 / PieceGet Latest Price
| Brand | HP |
| Class | HP 16 GB microSDHC Memory Card with Adapter |
| Usage/Application | Mobile Phone |
| Speed Class | HP 16 GB microSDHC Memory Card with Adapter |
| Memory Size | 16GB |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 395 / PieceGet Latest Price
| Brand | HP |
| Class | HP 64GB microSDHC Memory Card with Adapter |
| Speed Class | HP 64GB microSDHC Memory Card with Adapter |
| Memory Size | 64GB |
| Material | HP 64GB microSDHC Memory Card with Adapter |
| Memory Capacity | HP 64GB microSDHC Memory Card with Adapter |
| Country of Origin | Made in India |


₹ 240 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 20 Piece |
| Brand | HP |
| Speed Class | HP 32GB Class 10 MicroSD Memory Card |
| Class | HP 32GB Class 10 MicroSD Memory Card |
| Usage/Application | Mobile Phone |
| Memory Size | 32GB |
| Material | HP 32GB Class 10 MicroSD Memory Card |
| Country of Origin | Made in India |

₹ 250 / PieceGet Latest Price
| Memory Storage Capacity | 64 GB |
| Size | MicroSD |
| Usage/Application | Tablet |
| Memory Size | 64GB |
| Model Name/Number | Samsung EVO Plus 64GB microSDXC Memory Card with Adapter |
| Country of Origin | Made in India |






₹ 320 / PieceGet Latest Price
| Series | EVO Plus |
| Card Type | microSD |
| Capacity | 32 GB |
| Storage Capacity | 32 GB |
| Speed Class | Class 10 |
| Size | MicroSD |
| Suitable For Device | Action Camera, Gaming Console, Mobile Phone, Drone, Tablet, Smartwatch |
| Application | Tablet, Mobile, Action Camera, Dash Cam, DSLR, CCTV |
| Read Speed | Up to 160 MB/s |
| Brand | Samsung |
| Brand | Samsung |
| Flash Memory Type | Micro SDHC |
| Colour | Multicolour |
| Hardware Interface | MicroSDHC |
| Secure Digital Association Speed Class | Class 10 |
| Memory Storage Capacity | 32 GB |
| Write Speed | 60 |
| Read Speed | 95 Megabytes Per Second |


Dev Dangar Ahir (Proprietor)
Radha Enterprises
2nd Floor, Office No 1, Kusum Vijay House, Modi Street, Mumbai - 400001, Maharashtra, India





