Offering you a complete choice of products which include tvs speed sp40 plus ribbon, synkey sk5250 ribbon cartridge, olivetti pr-2 ribbon cartridge, tally genicom 6600 cartridge ribbon, dd epson plq20 ribbona cartridges and dd plq 20 ribbon cartridge.





₹ 770 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Page Yield | 30000 Pages |
| Color | Black |
| Product Type | RIBBON CARTRIDGES |
| Model Name/Number | SP40 |
| Brand | TVS |
| Packaging Type | Box |
| Cartridge'S Status | Full |



₹ 280 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Page Yield | 3000 Pages |
| Color | Black |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Model Name/Number | Sk5250 |
| Cartridge'S Status | Full |
| Pack Type | Box |



₹ 280 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Page Yield | 30000 Pages |
| Cartridge Model Number | SK 5250 |
| Printer Type | Passbook Printer |
| Color | Black |
| Ribbon Color | Black |
| Product Type | Passbook printer ribbon |
| Yield Type | Standard Yield |
| Model Name/Number | Sk5250 |
| Ribbon Width | 25.4 mm |
| Character Life | Up to 5 Million |

₹ 85 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Brand | Olivetti |
| Cartridge Model Number | Olivetti PR2 |
| Printer Type | Dot Matrix Printer |
| Ribbon Color | Black |
| Color | Black |
| Yield Type | Standard Yield |
| Product Type | DOT MATRIX |
| Model Name/Number | PR-2 |
| Ribbon Width | 12.7 mm |
| Ribbon Length | 10 m |

₹ 1985 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Page Yield | 17000 Pages |
| Color | Black |
| Brand | Tally Genicom |
| Model Name/Number | 6600 |
| Usage/Application | Printers |
| Packaging Type | Box |









₹ 125 / PieceGet Latest Price
| Color | Black |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Model Name/Number | PLQ20 |
| Brand | EPSON |
| Usage/Application | Printers |
| Pack Type | Box |









₹ 125 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Color | Black |
| Brand | DD |
| Usage/Application | Printers |
| Cartridge'S Status | Full |
| Pack Type | Box |
| Product Type | Ribbon Cartridge |



₹ 320 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Color | Black |
| Product Type | DOT MATRIX PRINTER |
| Brand | Epson |
| Hardware Compatibility | PLQ20 |
| Pack Type | Box |
| Usage/Application | Printers |



₹ 110 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Color | Black |
| Product Type | Toner Cartridge |
| Model Name/Number | PLQ20 |
| Brand | DD |
| Usage/Application | Printers |
| Cartridge'S Status | Full, Empty |



₹ 180 / PieceGet Latest Price
| Page Yield | 3000 Pages |
| Color | Black |
| Model Name/Number | Black Pr2 Olivetti Ribbon Cartridge |
| Brand | DD |
| Usage/Application | Printers |
| Cartridge'S Status | Full |


₹ 295 / PieceGet Latest Price
| Page Yield | 15000 Pages |
| Color | Black |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Model Name/Number | Fx 2175 |
| Brand | Epson |
| Pack Type | Box |


₹ 175 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Brand | Lipi |
| Cartridge Model Number | Olivetti PR2 |
| Color | Black |
| Printer Type | Dot Matrix Printer |
| Ribbon Color | Black |
| Page Yield | 3000 Pages |
| Yield Type | Standard Yield |
| Model Name/Number | Olivetti Pr2 |
| Technology | Ink |
| Cartridges Status | Full |


₹ 88 / PieceGet Latest Price
| Color | Black |
| Model Name/Number | PR2 |
| Brand | DD |
| Usage/Application | Printers |
| Cartridge'S Status | Full |
| Pack Type | Box |

₹ 90 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 20 Piece |
| Brand | Lipi |
| Ribbon Length | 10 m |
| Compatible Printers | Lipi PB2 |
| Ribbon Width | 8 mm |
| Product Type | Refill |
| Part Type | Cartridge |
| Color | Black |
| Pack Size | 1 Pc |
| Country of Origin | Made in India |
PB2 PR2 compatible ribbon cartridge high-quality PB2 PR2 ribbon best PB2 PR2 ribbon cartridge durable printer ribbon cartridge PB2 PR2 ribbon for banking printers easy install PB2 PR2 ribbon affordable PB2 PR2 ribbon cartridge PB2 PR2 ribbon for Epson printers long-lasting printer ribbon cartridge PB2 PR2 ribbon cartridge for office use
PB2 ribbon cartridge PR2 ribbon cartridge

₹ 120 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Color | Black |
| Product Type | MATRIX RIBBON |
| Model Name/Number | DD PLQ20 DOT MATRIX RIBBON |
| Brand | DD |
| Usage/Application | Printers |
| Cartridge'S Status | Full |


Dev Dangar Ahir (Proprietor)
Radha Enterprises
2nd Floor, Office No 1, Kusum Vijay House, Modi Street, Mumbai - 400001, Maharashtra, India













