We are a leading Wholesale Distributor of pr2 ribbon cartridge, genuine pr2 ribbon catridges, olivetti pr2 plus passbook printer ribbons, olivetti pr2 ribbon cartridge and pr2 olivetti ribbon cartridge from Mumbai, India.







₹ 145 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Brand | RIBBON |
| Cartridge Model Number | Olivetti PR2 |
| Printer Type | Label Printer |
| Ribbon Color | Black |
| Color | Black |
| Yield Type | Standard Yield |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Model Name/Number | PR2 |
| Usage/Application | PRINTING |
| Ribbon Width | 12.7 mm |





₹ 98 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 15 Piece |
| Brand | RIBBON |
| Cartridge Model Number | Olivetti PR2 |
| Printer Type | Dot Matrix Printer |
| Ribbon Color | Red/Black |
| Color | Black |
| Yield Type | Standard Yield |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Model Name/Number | PR2 |
| Usage/Application | PRINTING |
| Ribbon Width | 12.7 mm |






₹ 395 / PieceGet Latest Price
| Cartridge Type | Ribbon |
| Part Type | Cartridge |
| Brand | Olivetti |
| Color | Black |
| Page Yield | 30000 Pages |
| Cartridge Category | Original |
| Packaging Size | 10 |
| Material | Plastic |
| Model Name/Number | Olivetti Pr2 Plus Passbook Printer Ribbons |
| Ribbon Length | Up to 10 m |







₹ 95 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Piece |
| Cartridge Type | Ribbon |
| Brand | OLIVITI |
| Color | Black |
| Cartridge Category | Original |
| Page Yield | Above 3000 pages |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Model Name/Number | PR2 |
| Ribbon Length | 10–20 m |
| Usage/Application | PRINTING |
| Pack Size | Single |








₹ 95 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Cartridge Type | Ribbon |
| Part Type | Cartridge |
| Color | Black |
| Quality | OEM (Original Equipment Manufacturer) parts |
| Cartridge Category | Original |
| Page Yield | 3000 Pages |
| Material | Resin |
| Ribbon Length | 10–20 m |
| Pack Size | Single |
| Country of Origin | Made in India |








₹ 115 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Cartridge Type | Ribbon |
| Brand | OLIVITI |
| Color | Black |
| Cartridge Category | Original |
| Page Yield | 1501–3000 pages |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Model Name/Number | PR3 |
| Ribbon Length | 10–20 m |
| Pack Size | Single |
| Usage/Application | PRINTING |


Dev Dangar Ahir (Proprietor)
Radha Enterprises
2nd Floor, Office No 1, Kusum Vijay House, Modi Street, Mumbai - 400001, Maharashtra, India




