Our range of products include hp 771b chromic red ink cartridge, hp 80 magenta ink cartridge, hp 727 300-ml matte black ink cartridge, hp 746 matte black 130ml, 21 black original ink cartridge and hp 81 black dye printhead and cleaner.






₹ 37087 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Brand | HP |
| Model Number | 771 |
| Color | Tri-color |
| Hardware Compatibility | Latex Printer, TIJ Printer, OfficeJet Printer, PageWide Printer, DeskJet Printer, DesignJet Printer |
| Ink Type | Dye-based, Water-based, Pigment-based, Latex, Solvent-based |
| Ink Volume | 80 ml |
| Product Type | Original |
| Page Yield | 300 Pages |
| Packaging | Single Pack |
| Capacity / Yield | Standard Yield |






₹ 5484 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Model Number | 80 |
| Capacity / Yield | Standard Yield |
| Product Type | Original |
| Color | Tri-color |
| Ink Type | Solvent-based |
| Model Name/Number | HPD No 80 |
| Hardware Compatibility | Latex Printer, PageWide Printer, TIJ Printer, OfficeJet Printer, DeskJet Printer, DesignJet Printer |
| Packaging | Single Pack |
| Page Yield | ~930 Pages |
| Size | 175ml |







₹ 11725 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Cartridge Number | 727 |
| Color | Black |
| Page Yield | 1000 Pages |
| Product Type | Original |
| Packaging | Single Pack |
| Brand | HP |
| Ink Type | Pigment-based |
| Ink Volume | 300 ml |
| Compatible Printer Series | Officejet, Photosmart, Deskjet, DesignJet, Envy |
| Size | 300-Ml |








₹ 7452 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Cartridge Number | 746 |
| Model Number | 746 |
| Capacity / Yield | Standard Yield |
| Color | Photo Black |
| Product Type | Original |
| Packaging | Single Pack |
| Ink Type | Pigment-based |
| Hardware Compatibility | DesignJet Printer, DeskJet Printer, OfficeJet Printer, Latex Printer, TIJ Printer, PageWide Printer |
| Ink Volume | 130 ml |
| Compatible Printer Series | Officejet, DesignJet, Photosmart, Deskjet |



₹ 1400 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Page Yield | 480 Pages |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Color | Black |
| Brand | HP |
| Compatible Devices | 21 |
| Country of Origin | Made in India |






₹ 9377 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Brand | HP |
| Model Number | 81 |
| Color | Black |
| Hardware Compatibility | DesignJet Printer, TIJ Printer, DeskJet Printer, OfficeJet Printer, Latex Printer, PageWide Printer |
| Ink Type | Dye-based, Solvent-based, Water-based, Latex, Pigment-based |
| Ink Volume | 80 ml |
| Model Name/Number | HP CARTRIDGE |
| Product Type | Original |
| Page Yield | 825 Pages |
| Packaging | Single Pack |


₹ 12312 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Page Yield | 825 Pages |
| Color | Yellow |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Model Name/Number | 727 |
| Country of Origin | Made in India |


₹ 3301 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Page Yield | 120 Pages |
| Color | Yellow |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Model Name/Number | HPD No 82 |
| Pack Type | Box |
| Usage Application | Printer |

₹ 5850 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Model Number | 727 |
| Capacity / Yield | Standard Yield |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Color | Magenta |
| Model Name/Number | HPD 727 |
| Hardware Compatibility | OfficeJet Printer, TIJ Printer, Latex Printer, DeskJet Printer, PageWide Printer, DesignJet Printer |
| Page Yield | 400 Pages |
| Size | 130-Ml |
| Pack Type | Box |

₹ 5489 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Model Number | 72 |
| Capacity / Yield | Standard Yield |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Color | Gray |
| Model Name/Number | HPD 72 |
| Hardware Compatibility | OfficeJet Printer, TIJ Printer, PageWide Printer, DesignJet Printer, Latex Printer, DeskJet Printer |
| Page Yield | 480 Pages |
| Size | 130ml |
| Pack Type | Box |

₹ 24294 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Model Number | 81 |
| Capacity / Yield | Standard Yield |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Color | Cyan |
| Model Name/Number | HPD 81 |
| Hardware Compatibility | TIJ Printer, Latex Printer, DesignJet Printer, DeskJet Printer, OfficeJet Printer, PageWide Printer |
| Page Yield | 1500 Pages |
| Pack Type | Box |
| Usage/Application | Printer |

₹ 8017 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Model Number | 90 |
| Capacity / Yield | Standard Yield |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Color | Black |
| Model Name/Number | 175ml |
| Hardware Compatibility | DeskJet Printer, Latex Printer, PageWide Printer, OfficeJet Printer, TIJ Printer, DesignJet Printer |
| Page Yield | 200 Pages |
| Size | 175ml |
| Pack Type | Box |

₹ 6546 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Cartridge Number | 764 |
| Color | Black |
| Page Yield | 1000 Pages |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Packaging | Single Pack |
| Brand | HP |
| Ink Type | Pigment-based |
| Ink Volume | 300 ml |
| Compatible Printer Series | Deskjet, Envy, DesignJet, Photosmart, Officejet |
| Model Name/Number | HPD 764B |

₹ 6054 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Model Number | 70 |
| Capacity / Yield | Standard Yield |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Color | Red |
| Model Name/Number | HPD 70 |
| Hardware Compatibility | OfficeJet Printer, TIJ Printer, DeskJet Printer, DesignJet Printer, Latex Printer, PageWide Printer |
| Page Yield | 500 Pages |
| Size | 130 Ml |
| Pack Type | Box |

₹ 3845 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Page Yield | 600 Pages |
| Color | Black |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Cartridge'S Status | Full |
| Country of Origin | Made in India |

₹ 7018 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Page Yield | 1000 Pages |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Color | Black |
| Brand | HP |
| Compatible Devices | 745 |
| Country of Origin | Made in India |

₹ 6054 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Page Yield | 300 Pages |
| Color | Black |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Model Name/Number | HPD 70 |
| Model Number | 130ml |
| Pack Type | Box |

₹ 8968 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Page Yield | 1000 Pages |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Color | Black |
| Brand | HP |
| Usage/Application | Printers |
| Size | 300ml |

₹ 1417 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Model Number | 712 |
| Capacity / Yield | Standard Yield |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Color | Cyan |
| Model Name/Number | HPD 712 |
| Hardware Compatibility | DeskJet Printer, DesignJet Printer, Latex Printer, PageWide Printer, TIJ Printer, OfficeJet Printer |
| Page Yield | 120 Pages |
| Size | 29ml |
| Pack Type | Box |



₹ 10076 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Page Yield | 600 Pages |
| Color | Black |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Model Name/Number | HP CARTRIDGE |
| Country of Origin | Made in India |

₹ 15935 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Model Number | 776 |
| Capacity / Yield | Standard Yield |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Color | Magenta |
| Model Name/Number | HPD 776B |
| Page Yield | 100 Pages |
| Pack Type | Box |
| Size | 1 L |

₹ 4724 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Cartridge Model Number | 711 |
| Condition | Original (OEM) |
| Color | Black |
| Page Yield | 1000 Pages |
| Product Type | Original |
| Printer Compatibility | HP PageWide series, Industrial Inkjet Coder / TIJ Printer, HP DeskJet series, HP OfficeJet series, HP Ink Advantage series, HP ENVY series, HP DesignJet series |
| Brand | HP |
| Compatible Devices | 711 |
| Application / Substrate | General Office Printing, Porous Surfaces (Paper; Cardboard), Photo Printing, Non-Porous Surfaces (Plastic; Metal; Glass) |
| Features | Fade-Resistant, JetIntelligence, Water-Resistant, Smart Card Enabled |


₹ 10076 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Page Yield | 1000 Pages |
| Color | Cyan |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Model Name/Number | HP CARTRIDGE |
| Country of Origin | Made in India |

₹ 5571 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Page Yield | 1000 Pages |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Color | Black |
| Brand | HP |
| Is It Colored | Colored |
| Pac Type | Box |

₹ 1869 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Page Yield | 1000 Pages |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Color | Black |
| Brand | HP |
| Pack Type | Box |
| Size | 38ml |

₹ 5894 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Page Yield | 480 Pages |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Color | Black |
| Brand | HP |
| Country of Origin | Made in India |

₹ 7239 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Page Yield | 1500 Pages |
| Color | Cyan |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Model Name/Number | 771 |
| Country of Origin | Made in India |

₹ 7018 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Page Yield | 1000 Pages |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Color | Black |
| Brand | HP |
| Compatible Devices | 745 |
| Country of Origin | Made in India |

₹ 37654 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Page Yield | 480 Pages |
| Color | Pink |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Model Name/Number | HPD 91 |
| Pack Type | Box |
| Usage /Application | Printer |

₹ 5011 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Page Yield | 1500 Pages |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Color | Black |
| Brand | HP |
| Usage/Application | Printers |
| Size | 130ml |

₹ 37087 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Page Yield | 1500 Pages |
| Color | Light Gray |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Model Name/Number | 771B |
| Brand | HP |
| Pack Type | Box |

₹ 9163 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Page Yield | 700 Pages |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Model Name/Number | 776 |
| Brand | HP |
| Pack Type | Box |
| Size | 500ml |

₹ 15935 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Page Yield | 1500 Pages |
| Color | Yellow |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Model Name/Number | 776 |
| Country of Origin | Made in India |

₹ 4800 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Page Yield | 1500 Pages |
| Color | Black |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Model Name/Number | 940xl |
| Country of Origin | Made in India |

₹ 1200 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Page Yield | 1000 Pages |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Color | Black |
| Brand | HP |
| Compatible Devices | 901 |
| Country of Origin | Made in India |

₹ 1900 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Page Yield | 1500 Pages |
| Color | Yellow |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Model Name/Number | 933 |
| Country of Origin | Made in India |

₹ 1300 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Page Yield | 480 Pages |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Color | Black |
| Brand | HP |
| Compatible Devices | 704 |
| Country of Origin | Made in India |

₹ 1900 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Page Yield | 500 Pages |
| Color | Yellow |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Model Name/Number | 935 |
| Country of Origin | Made in India |

₹ 2250 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Page Yield | 1500 Pages |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Color | Black |
| Brand | HP |
| Compatible Devices | 45 |
| Country of Origin | Made in India |


Dev Dangar Ahir (Proprietor)
Radha Enterprises
2nd Floor, Office No 1, Kusum Vijay House, Modi Street, Mumbai - 400001, Maharashtra, India





































