Our product range includes a wide range of brother 2507xl toner cartridge, brother 2380 black toner cartridge, hpd tn-2365 black toner cartridge, brother bt5000y ink cartridge and brother 5000c cyan ink bottle.


₹ 2980 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Color | Black |
| Page Yield | 5000 Pages |
| Model Name/Number | 2507xl |
| Compatible With | toner |
| Brand | brother |
| Compatible Printers | 2507 |

₹ 2400 / PieceGet Latest Price
| Model Number | TN 2380 |
| Color | Black |
| Page Yield | 2500 Pages |
| Usage/Application | Laser Printer |
| Product Component | Toner Cartridge |
| Product Type | HPD 2380 BLACK TONER CARTRIDGE |
| Brand | Brother |
| Compatible With | HPD 2380 BLACK TONER CARTRIDGE |
| Cartridges Status | Full |
| Toner Weight | 100 g |

₹ 2400 / PieceGet Latest Price
| Color | Black |
| Page Yield | 2500 Pages |
| Usage/Application | Laser Printer |
| Product Type | HPD TN-2365 BLACK TONER CARTRIDGE |
| Brand | BROTHER |
| Compatible With | HPD TN-2365 BLACK TONER CARTRIDGE |
| Cartridges Status | Full |





₹ 355 / PieceGet Latest Price
| Ink Series | BT5000Y |
| Model Series | BT5000Y |
| Ink Color | Black & Color |
| Page Yield | Up to 6500 pages |
| Printer Series | Ink Tank Printer, FAX Series, HL Series, MFC Series, DCP Series, All-in-One Ink Tank |
| Compatible Models | DCP-T520W, MFC-T4500DW, DCP-T500W, DCP-T310, MFC-T910DW, DCP-T710W, MFC-T800W, DCP-T720DW, DCP-T300, DCP-T510W |
| Printer Model | DCP-T300, DCP-T710W, DCP-T420W, DCP-T510W, DCP-T500W, MFC-T810W, DCP-T700W, MFC-T800W, MFC-T910DW, DCP-T310 |
| Ink Type | Pigment Ink |
| Pack Size | Single Bottle |
| Compatible Brand | Brother |






₹ 485 / PieceGet Latest Price
| Ink Series | BT5000 |
| Ink Color | Cyan |
| Pack Size | Single Bottle |
| Bottle Volume | 65 ml |
| Printer Model | MFC-T800W, MFC-T810W, DCP-T310, DCP-T510W, DCP-T710W, DCP-T300, DCP-T420W, DCP-T500W, DCP-T700W, MFC-T910DW |
| Ink Type | Dye Ink |
| Compatible Brand | Brother |
| Page Yield | 4500 Pages |
| Country Of Origin | Malaysia |
| Warranty | 1 Year |
| Brand | Brother |
|---|---|
| Manufacturer | Brother, BROTHER INDUSTRIES (PHILIPPINES), INC. Lot 1-B-2, Phase 1B, First Philippine Industrial Park, Brgy. Ulango, Tanauan City, Batangas 4232 Philippines |
| Series | BT5000C |
| Colour | Cyan |
| Item Height | 15.2 Centimeters |
| Item Width | 5.1 Centimeters |
| Product Dimensions | 7.6 x 5.1 x 15.2 cm; 48.8 g |
| Item model number | BT5000C |
| Are Batteries Included | No |
| Included Components | Ink Bottle |
| Manufacturer | Brother |
| Country of Origin | Philippines |
| Item Weight | 48.8 g |
| ASIN | |
|---|---|
| Packer | BROTHER INTERNATIONAL (INDIA) PVT. LTD. UNIT NO. 801 AND 802, 8TH FLOOR, ALPHA BUILDING, HIRANANDANI GARDENS, POWAI, MUMBAI - 400 076, INDIA |
| Importer | BROTHER INTERNATIONAL (INDIA) PVT. LTD. UNIT NO. 801 AND 802, 8TH FLOOR, ALPHA BUILDING, HIRANANDANI GARDENS, POWAI, MUMBAI - 400 076, INDIA |
| Item Dimensions LxWxH | 7.6 x 5.1 x 15.2 Centimeters |
| Net Quantity | 1 Count |


Dev Dangar Ahir (Proprietor)
Radha Enterprises
2nd Floor, Office No 1, Kusum Vijay House, Modi Street, Mumbai - 400001, Maharashtra, India



