Prominent & Leading Wholesale Distributor from Mumbai, we offer riso digital duplicators cv 3230/ cv3230/ s 7220ua black ink, sf high quality ink,for riso sf 5030 5050 5130 5230 ..., riso cv 3230 cz ink black, cv/cz blue duplicator ink bottle pack of 2 bottles for riso cv/cz 3230/3130/3030, specific pigment/dye-based ink for riso digital duplicators (like models 3030, 3130, 3230) and riso sf 5330 black ink.






₹ 451 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Machine Brand | Riso |
| Packaging Size | 1 Litre |
| Ink Code | Duplo DU 08 |
| Color | Black |
| Number Of Trays | 2 |
| Ink Type | Pigment Based Ink, Dye Based Ink |
| Print Type | Spot Color |
| Pack Size | 800 ml |
| Supported Paper Size | A3 |
| Item Color | BLACK BLUE |





₹ 485 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Machine Brand | Riso |
| Packaging Size | 1 Litre |
| Ink Code | Riso S 2270 |
| Color | Cyan |
| Ink Type | Pigment Based Ink, Dye Based Ink |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Page Yield | 1000 Pages |
| Print Type | Mono |
| Pack Size | 1000 ml |
| Usage | Print Shop, Govt Dept, Office, School |





₹ 265 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 20 Piece |
| Machine Brand | Riso |
| Packaging Size | 1 Litre |
| Ink Code | Riso S 4250 |
| Color | Black |
| Usage/Application | Sublimation Printing |
| Packaging Type | Cartridge |
| Ink Type | Pigment Based Ink, Dye Based Ink |
| Print Type | Mono |
| Pack Size | 800 ml |
| Compatible Brand | Huber |





₹ 445 / PieceGet Latest Price
| Machine Brand | Riso |
| Packaging Size | 500 ml |
| Ink Code | Duplo DU 08 |
| Color | Black, Blue |
| Usage/Application | Sublimation Printing |
| Packaging Type | Cartridge |
| Compatible Brand | Canon |
| Country of Origin | Made in India |





₹ 450 / PieceGet Latest Price
| Machine Brand | Riso |
| Packaging Size | 500 ml |
| Ink Code | Riso S 1876 |
| Color | Magenta, Gold, Silver, Yellow, Cyan, Blue, Green, Red, White, Black |
| Usage/Application | Sublimation Printing |
| Ink Type | Pigment Based Ink |
| Packaging Type | Cartridge |
| Compatible Brand | Linx |

₹ 340 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Machine Brand | Riso |
| Ink Code | Riso S 1876 |
| Color | Black |
| Ink Type | Pigment Based Ink, SF |
| Packaging Size | 500 ml |
| Packaging Type | Cartridge |
| Brand | Riso |
| Usage | Office, School, Print Shop, Govt Dept |
| Pack Type | Box |

₹ 345 / PieceGet Latest Price
| Packaging Size | 250 ml |
| Color | Black |
| Usage/Application | Sublimation Printing |
| Compatible Brand | Canon |
| Ink Type | Pigment Based Ink |
| Packaging Type | Box |


Dev Dangar Ahir (Proprietor)
Radha Enterprises
2nd Floor, Office No 1, Kusum Vijay House, Modi Street, Mumbai - 400001, Maharashtra, India





